Oryginalne części zamienne KTM

  Wybierz: rodzaj pojazdu


  KTM powstał w Austrii w 1934 roku w miejscowości Mattighofen. Jej założycielem był austriacki inżynier Johann Trunkenpolz który w swoim garażu najpierw sprzedawał i naprawiał motocykle marki DKW a w kolejnym roku rozszerzył swoją działalność o sprzedaż pojazdów Opel. Po II Wojnie Światowej postanowił produkować własne jednoślady. Pierwszy prototyp powstał w 1951 roku i nazywał się R100. Produkcja seryjna tego modelu rozpoczęła się w 1953 i ówczesna produkcja wynosiła 3 pojazdy dziennie.

  Obecnie KTM produkuje motocykle, samochody, rowery, quady jak również gokarty. W początkowej fazie swojej działalności firma skupiała się jedynie na produkcji motocykli w segmencie “off-road”. Pierwszy motocykl “szosowy” powstał dopiero w 1994 i był nim Duke 620.

  W latach 2012-2016 KTM był największym producentem motocykli w Europie. W 2016 roku KTM sprzedał na całym świecie 203.423 pojazdy.

  Marka KTM jest bardzo blisko związana z motorsportem. Motocykle produkowane w Mattighofen od wielu lat zajmują czołowe lokaty w rajdzie Dakar, wygrywając ten arcytrudny rajd w latach 2001 - 2018. Sloganem reklamowym marki KTM jest hasło READY TO RACE co podkreśla sportowy charakter produkowanych motocykli oraz ich ponadprzeciętne osiągi.

  Ofertę produktową motocykli KTM można podzielić na dwa główne filary; są nimi pojazdy z silnikami 2-suwowymi oraz pojazdy z silnikami 4-ro suwowymi. W obu tych segmentach KTM może pochwalić się niezliczonymi tytułami sportowymi na scenie międzynarodowej. Zaczynając od lokalnych, narodowych mistrzostw, kończąc na międzynarodowych seriach czy już wcześniej wspomnianym rajdzie Dakar gdzie wieloletnia dominacja jako producenta dowodzi jakości oraz trwałości produkowanych pojazdów. Ponadprzeciętne wyniki sportowe to efekt ciągłego rozwoju swoich produktów. Przykładem może być rok 2017 kiedy to KTM zaprezentował swój 2-suwowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa - ówcześnie nie spotykane rozwiązanie zasilania paliwa w silnikach spalinowych.

  Obecnie KTM to niespełna 40 modeli w takich segmentach jak; Supermoto, Adventure Tourers, Sports Tourer, Naked bikes, Supersport a historycznie również obecność w klasie Superbike. Pojemność produkowanych jednośladów waha się od 125ccm do 1.290 ccm - co sprawia że zarówno początkujący kierowca jak również doświadczony podróżnik - każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model.

  Do grupy KTM należą takie marki motocykli jak Husaberg czy Husqvarna. Do KTM należy również holenderska firma specjalizująca się w zawieszeniach motocyklowych - White Power Suspension (znana jako WP). Zawieszenia tej marki są montowane w pojazdach na tzw. pierwszym montażu (czyli w fabryce na linii produkcyjnej). W 2013 Indyjski producent pojazdów mechanicznych - Bajaj - wykupił część udziałów u austriackiego producenta.

  W sklepie Maxibike.pl przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę oryginalnych części zamiennych OEM KTM które są dostępne w przeciągu 7 dni roboczych. Podobnie jak w przypadku pozostałych producentów oferowanych w MaxiBike.pl, współpracujemy tylko i wyłącznie z autoryzowaną siecią dystrybucji aby zapewnić 100% oryginalności w sprzedawanych częściach zamiennych KTM.

   

  Masz pytania? tel. 22 355 27 75

  W naszym biurze obsługi klienta pracują prawdziwi pasjonaci, którzy służą swoim doświadczeniem i chętnie doradzą Ci w każdej sprawie!

  • Inpost
  • DPD
  • Paczka w Ruchu
  • Visa
  • MasterCard
  • Przelewy24
  • Blik
  • skycash
  © 2021 MaxiBike.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone