Producent

  Kolor

  1. czarnysrebrny

  Marka pojazdu

  1. Suzuki
  2. Triumph
  3. Uniwersalne
  4. Yamaha

  Kufry motocyklowe

   

  (121)

  Kufry motocyklowe

  Kufry motocyklowe to jedne z najpopularniejszych akcesoriów, na których zakup decydują się użytkownicy jednośladów. Dodatkowe wyposażenie tego typu zwiększa ładowność pojazdu, co znacząco ułatwia transportowanie większych ilości bagażu podczas poruszania się po mieście lub w trakcie dłuższych wycieczek. Jest to rozwiązanie, które również ułatwia transport jak i przechowywanie standardowego kasku motocyklowego, który bez problemu zmieści się do większego kufra. Kufry do motocykli mają szereg zastosowań i sprawdzą się w różnicowanych warunkach. Przed ich zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą mieć wpływ na Twoją decyzję zakupową.

  Wykonanie

  Przy podejmowaniu decyzji o zakupie kufrów motocyklowych, warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału wybrane przez Ciebie kufry mają być wykonane. Aktualnie, na rynku dostępne są kufry wykonane z plastiku, miękkie kufry wykonane z nylonu, kufry aluminiowe, metalowe lub skórzane. Kufry motocyklowe skórzane są również potocznie nazywane sakwami i raczej są wykorzystywane w pojazdach typu cruiser lub chopper.

  Kufry motocyklowe wykonane z aluminium oraz metalu są zazwyczaj bardziej pojemne, ale co za tym idzie są również cięższe i stanowią większe obciążenie dla samego pojazdu. Dlatego też, są lepszym wyborem dla większych, mocniejszych motocykli dedykowanych do częstej jazdy turystycznej, która wymaga większej ilości ekwipunku. Dodatkowo, tego typu kufry jednocześnie stanowią formę ochrony przed ewentualnym zarysowaniem lub zniszczeniem motocykla podczas upadku.

  Z kolei miękkie kufry motocyklowe charakteryzują się mniejszą pojemnością. Dlatego też lepiej zdają egzamin podczas zastosowania w motocyklach miejskich. Kufry tego typu mają zazwyczaj bardziej kompaktowy kształt i łatwiej się z nimi jeździ w miejskim zgiełku, jeżdżąc po wąskich ulicach i przeciskając się między samochodami. Trzeba pamiętać również o tym, że miękkie kufry motocyklowe raczej nie ochronię pojazdu przy ewentualnym upadku i najprawdopodobniej same zostaną znacząco uszkodzone.

  Jednymi z najpopularniejszych rodzajów kufrów motocyklowych dostępnych na rynku są kufry wykonane z bardzo trwałego plastiku. Często, najwięksi producenci motocykli w swojej ofercie produktowej posiadają kufry tego typu, które są idealnie dopasowane do kształtów oraz wyglądu motocykla. Bardzo często są również produkowane pod kolor konkretnego modelu o konkretnym malowaniu, tak aby cały motocykl prezentował się jeszcze lepiej.

  Kufer centralny & Kufry boczne

  Dwa najbardziej popularne rodzaje kufrów, które są wykorzystywane przez motocyklistów to kufry boczne oraz kufry centralne. Kufry boczne zazwyczaj są oferowane i sprzedawane w kompletach po dwie sztuki – jedna na każdą stronę pojazdu. Jest to również podyktowane względami bezpieczeństwa i tym, aby zachować odpowiednią równowagę motocykla po obu jego stronach podczas jazdy. Istotny jest również aspekt estetyczny, który ma na celu zachowanie symetrii po obu stronach motocykla i stąd kufry boczne są sprzedawane w zestawie.

  Co do kufrów centralnych, są one idealnym rozwiązaniem dla motocyklistów, którzy poszukują dodatkowej ładowności, a za razem nie chcą poszerzać gabarytów swojego pojazdu. Kufer motocyklowy centralny to akcesorium, które idealnie sprawuje się podczas jazdy w mieście i nie tylko. Do kufra centralnego bez problemu zmieścisz pełnowymiarowy kask motocyklowy, teczkę z dokumentami czy nawet siatkę z zakupami spożywczymi. Kufry centralne są dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu zawsze będziesz w stanie dobrać kufer, który spełni Twoje potrzeby.

  Oprócz tego, wybrane kufry centralne można doposażyć w akcesoryjne oparcie. Dzięki temu, taki kufer będzie pełnił funkcję oparcia dla osobą podróżującej razem z Tobą. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku długich podróży, kiedy pokonujesz setki kilometrów i zależy Ci na tym, aby osobie towarzyszącej było wygodnie i miała komfortowe warunki podczas jazdy. Kufer motocyklowy z oparciem również zwiększa bezpieczeństwo pasażera podczas jazdy. Dzięki możliwości komfortowego oparcia się o kufer centralny, osoba Ci towarzysząca podczas jazdy jest w stanie siedzieć w wygodnej pozycji, gdzie może się bezpiecznie trzymać bocznych uchwytów lub tylnej części motocykla.

  Dopasowanie

  W większości przypadków, same kufry są zazwyczaj uniwersalne co oznacza, że mogą być zamontowane do wielu różnych modeli oraz marek. Do dużych motocykli zakładane są raczej duże kufry, a do małych pojemności zazwyczaj praktykuje się montaż kufrów o mniejszych pojemnościach, tak aby odpowiednio pasowały do pojazdu. Dlatego też, przy zakupie kufra absolutnie niezbędnym dodatkiem jest zakup stelaża. Przy zakupie stelaża trzeba kierować się marką, modelem oraz rocznikiem Twojego pojazdu. Na podstawie tych informacji będziesz w stanie dobrać stelaż, który będzie pasował do Twojego jednośladu, który następnie umożliwi montaż dedykowanego kufra. Nie można zapomnieć o płycie montażowej, na której osadzony jest kufer centralny. Dzięki temu jest on solidnie przymocowany do motocykla.

  Bezpieczeństwo

  Oprócz samego bezpieczeństwa pasażera podczas jazdy, co zostało opisane wcześniej, posiadanie zamontowanego kufra na motocyklu również zabezpiecza przetrzymywane w nim zawartości. Aktualnie dostępne na rynku kufry w większości przypadków posiadają wysokiej jakości zamki na kluczyk, które efektywnie chronią zawartość Twojego kufra przed otwarciem przez nieproszone osoby.  Zamki na kluczyk są aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem zamykania kufrów. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników, którzy bardzo chwalą sobie możliwość szybkiego otwierania oraz zamykania kufra przy wykorzystaniu kluczyka.

  1-48 of 121

  1-48 of 121

  Kufry motocyklowe

  Cena minimalna: 39,00 39

  Masz pytania?

  W naszym biurze obsługi klienta pracują prawdziwi pasjonaci, którzy służą swoim doświadczeniem i chętnie doradzą Ci w każdej sprawie!

  • Inpost
  • DPD
  • Paczka w Ruchu
  • Visa
  • MasterCard
  • Przelewy24
  • Blik
  • skycash
  © 2020 MaxiBike.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone