Rozmiar

  1. S
  2. M
  3. L
  4. XL

  Kolor

  1. czarnyczerwonysrebrnykhakikremowy

  Materiał

  1. tekstylia
  2. poliester

  Parkowanie

  1. Na zewnątrz
  2. Pod dachem

  Pokrowce motocyklowe

   

  (73)

  Pokrowiec na motocykl

  Odpowiednio dopasowany pokrowiec na motocykl to podstawa prawidłowego garażowania w okresie zimowym jak i szeroko pojętego dbania o swój pojazd w czasie, kiedy nie jest wykorzystywany. Pokrowce na motocykl zazwyczaj charakteryzują się dużą elastycznością z uwagi na potrzebę prawidłowego dopasowania do gabarytów motocykla. Dodatkowo, pokrowce motocyklowe są zazwyczaj odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, co ma dużo znaczenie w przypadku motocykli, które są przechowywane „pod chmurką”. Wodoodporność takiego pokrowca oraz gruba warstwa ochronna odgrywają bardzo istotną rolę. Garażując motocykl w garażu, pokrowiec na motocykl również się sprawdzi. Ochroni Twój motocykl przed kurzem, zabrudzeniami czy potencjalnymi zarysowaniami. Większość pokrowców dostępnych na rynku, od wewnętrznej strony posiada miękkie wykończenie, które minimalizuje możliwość pojawienia się otarć lub zadrapań na lakierze Twojego motocykla.

  Wymiary motocykla

  Podczas wybierania pokrowca motocyklowego, wymiary Twojego motocykla są jednym z najistotniejszych elementów. Trzeba dokładnie zmierzyć długość, szerokość oraz wysokość Twojego motocykla z przodu oraz z tyłu, tak aby wiedzieć jaki rozmiar pokrowca na motocykl będzie pasował do Twojego pojazdu. Bardzo ważne jest to, aby w dokonywanych pomiarach uwzględnić akcesoryjną, wyższą szybę Twojego motocykla lub dodatkowe kufry boczne, które mogą znacząco zwiększyć szerokość pojazdu. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu pokrowca, który kompleksowo ochroni Twój pojazd, musisz mieć takie potencjalne różnice na uwadze.

  Dostępne rozmiary

  Najpopularniejsze rozmiary pokrowców to rozmiar S, rozmiar M, rozmiar L oraz rozmiar XL. Trzeba pamiętać, że ten sam rozmiar będzie miał inne wymiary w zależności od tego czy poszukujesz pokrowca na zwykły motocykl czy na motocykl z kufrem. Dlatego też, bardzo ważne jest wykonanie dokładnych pomiarów Twojego motocykla. Jeśli po zmierzeniu wymiarów Twojego pojazdu nadal nie jesteś pewny jaki rozmiar pokrowca będzie idealny, zawsze rozsądniej jest wybrać pokrowiec trochę większy. Elastyczne gumki, ściągacz przedniego koła oraz pasek spinający ułatwią lepsze dopasowanie pokrowca do motocykla, tak aby nie zwisał z pojazdu.

  Jednym z najpopularniejszych producentów pokrowców na motocykl jest marka Oxford. Ta brytyjska firma od lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkowaniu zróżnicowanych akcesoriów do motocykli. Dla przykładu, tak wygląda tabela rozmiarów jednego z najpopularniejszych pokrowców w ich ofercie – pokrowiec Oxford Stormex na motocykl bez kufra:

  Rozmiar S – 203 cm / 83 cm / 119 cm 

  Rozmiar M - 229 cm / 99 cm / 125 cm          

  Rozmiar L - 246 cm / 104 cm / 127 cm

  Rozmiar XL - 227 cm / 103 cm / 141 cm

   

  Sprawdzenie rozmiarów Twojego jednośladu z taką przykładową tabelą rozmiarów pozwoli Ci na szybkie zweryfikowanie tego, jaki pokrowiec będzie pasował do Twojego motocykla. Oczywiście, przed zakupem, zawsze warto sprawdzić wymiary konkretnego pokrowca, który Cię interesuje. Zaprezentowany przykład daje szerszy pogląd na dostępne rozmiary pokrowców motocyklowych.

  Pokrowiec wewnętrzny oraz zewnętrzny

  Istnieje kilka różnić pomiędzy pokrowcami wewnętrznymi a zewnętrznymi, a to z uwagi na docelowe zastosowanie każdego z nich. Pokrowiec motocyklowy zewnętrzny jest zazwyczaj wykonany z grubszego materiału. Dzięki temu, jest on odporny na różne warunki pogodowe, którym musi stawić czoło, wysokie temperatury panujące w letnie miesiące czy potencjalne przebarwienia. Dodatkowo, tego typu pokrowce posiadają specjalne otwory na zabezpieczenia antykradzieżowe, który umożliwiają zabezpieczenie motocykla, który stoi na zewnątrz. Z kolei klejone szwy zapobiegają rozwarstwianiu się materiału i wydłużają żywot pokrowca dzięki czemu jest w stanie ochraniać motocykl przez dłuższy okres czasu.

  Z kolei pokrowiec motocyklowy wewnętrzny jest zazwyczaj wykonany z bardziej miękkiego materiału. Ponieważ jest on docelowo wykorzystywany w garażu lub innych zamkniętym pomieszczeniu, nie ma potrzeby na to, aby tak starannie chronił pojazd przed warunkami atmosferycznymi. Ten oddychający materiał, który jest miękki również od wewnątrz zapobiega powstawaniu zarysowań na lakierze i chroni Twój pojazd przed potencjalnymi zarysowaniami. Z kolei bezszwowe wykonanie eliminuje przedostawanie się nawet najmniejszego kurzu przez szpary, a elastyczny materiał zapewni dużą elastyczność w celu idealnego dopasowania do pojazdu.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Przy zakupie pokrowca motocyklowego przede wszystkim chodzi o ochronę Twojego pojazdu oraz Twój spokój jako właściciela motocykla, który wie, że jego jednoślad jest prawidłowo zabezpieczony w okresie zimowania. Pamiętaj o tym, aby dopasować rozmiar pokrowca do gabarytów Twojego motocykla uwzględniając akcesoryjne wyposażenie. Kup prawidłowy pokrowiec w zależności od tego, gdzie planujesz garażować swój motocykl - wewnątrz lub na zewnątrz i dostosuj pokrowiec do własnych potrzeb. Jeżeli posiadasz dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe i chcesz je wykorzystać to lepszym wyborem będzie pokrowiec zewnętrzny, który i tak będzie mógł wykorzystać wewnątrz. Nie ma w tym żadnego problemu. Pamiętaj, że kupując dobrej jakości, sprawdzonej marki pokrowiec jednocześnie inwestujesz w bezpieczeństwo swojego motocykla oraz swój własny spokój.

  Jeśli chciałbyś uzyskać dodatkowe informację dotyczące zakupu prawidłowego pokrowca, zapraszamy na naszego bloga, gdzie opisujemy, jak poprawnie dobrać pokrowiec motocyklowy.

  Wybierz pokrowiec do swojego pojazdu:

  1-48 of 73

  1-48 of 73

  Pokrowce motocyklowe

  Cena minimalna: 33,00 33

  Masz pytania?

  W naszym biurze obsługi klienta pracują prawdziwi pasjonaci, którzy służą swoim doświadczeniem i chętnie doradzą Ci w każdej sprawie!

  • Inpost
  • DPD
  • Paczka w Ruchu
  • Visa
  • MasterCard
  • Przelewy24
  • Blik
  • skycash
  © 2021 MaxiBike.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone